Rabu,30 Julai 2014

Setempat

  • Ajal pulang beraya

    Ajal pulang beraya

    2014/07/30 | 00:09:39 AM

    Shah Alam: Kegembiraan enam sekeluarga warga Kemboja menyambut Aidilfitri berakhir tragedi apabila seorang daripada mereka maut dalam kemalangan di Kilometer 10.7 Lebuhraya Baru Lembah Klang (NKVE), berhampiran susur ke Bukit Jelutong, di sini, petang kelmarin.

  • Cedera angkara mercun mat rempit

    2014/07/30 | 00:09:39 AM

    Kuala Lumpur: Seorang pemandu kereta cedera ringan apabila sekumpulan mat rempit bertindak membaling mercun bola ke arah cermin kereta dipandu mangsa menyebabkan cermin kenderaan jenis Proton Saga itu pecah.

  • Terkilan tak beli kasut baru

    2014/07/30 | 00:09:38 AM

    Jasin: “Arwah beriya sangat meminta saya pakaikan gincu di bibirnya pada pagi hari raya, katanya bibir dia nampak pucat sebelum dia melumur losyen pada kedua tangannya, katanya supaya dia nampak segar semasa berjalan raya,” kata Norzailin Harun, 37, ibu kepada Muhammad Sholidatul Sholihin Mohamad Aznin, 8, yang maut dirempuh kereta di Jalan Batang Melaka-On Lock, di sini, petang kelmarin.

  • Bank ‘dibom’ penyamun

    2014/07/30 | 00:09:38 AM

    Hulu Selangor: “Saya sangka ia bunyi orang bermain meriam dan langsung tak terfikir ia letupan bom,” kata seorang penduduk kawasan perumahan yang juga saksi kejadian letupan bom buatan sendiri di sebuah bank di Bukit Beruntung, semalam.

  • Sukar digambar kata-kata

    2014/07/30 | 00:09:38 AM

    The Hague: “Kandungan (cebisan mayat) di dalam beg plastik hitam itu amat menyeramkan dan sukar untuk pasukan penyiasat memprosesnya,” kata Ketua Polis Belanda, Gerard Bouman.

  • ‘Lid...lid...’

    2014/07/30 | 00:09:37 AM

    Putrajaya: “Setiap kali gambar arwah suami dipaparkan di televisyen, anak kedua akan memanggil, lid... lid (walid) beberapa kali. Anak saya memang dalam proses belajar menyebut perkataan ‘walid’ (ayah),” kata Madiani Mahdi, 42, iaitu isteri Shaikh Mohd Noor Mahmood, 44, kru kabin pesawat Penerbangan Malaysia MH17.

  • Gagal masuki lokasi pesawat terhempas

    2014/07/30 | 00:09:37 AM

    The Hague: Pasukan penyiasat antarabangsa gagal memasuki lokasi pesawat MH17 terhempas sejak tiga hari lalu susulan pertempuran berterusan di antara pasukan berkuasa Kiev dan tentera pemberontak pro- Russia.

  • Sambut Aidilfitri tanpa ‘mummy’

    2014/07/30 | 00:09:37 AM

    Kota Bharu: “Memang terasa ada sesuatu yang hilang apabila ‘mummy’ tiada untuk sambut Syawal dengan kami.

  • Lokasi pertama bisnes

    2014/07/30 | 00:09:36 AM

    Alor Setar: “Ini adalah tempat pertama (Pekan Rabu) saya berniaga dan saya mempunyai sebuah kedai kopi yang turut menjual pisang goreng.

  • Pengguna tidak terbeban

    2014/07/30 | 00:09:36 AM

    Muar: Kerajaan memberi jaminan untuk memastikan penduduk negara ini tidak dibeban dengan kadar baru tol di Tambak Johor yang menghubungkan Singapura dan Johor berkuat kuasa pada 1 Ogos ini.

  • 9 lokasi tidak sihat

    2014/07/30 | 00:09:35 AM

    Kuala Lumpur: Sembilan kawasan mencatatkan kualiti bacaan Indeks Pencemaran Udara (IPU) tidak sihat setakat jam 6 petang semalam.

  • Maut dibelasah, ditikam tiga kali

    2014/07/30 | 00:09:34 AM

    Johor Bahru: Hasrat seorang lelaki bertemu dengan rakan untuk minum petang tidak kesampaian apabila dia maut dibelasah dan ditikam tiga kali oleh sekumpulan lelaki di Taman Sentosa di sini, kelmarin.

  • Bina 20 tahun musnah 20 minit

    2014/07/30 | 00:09:34 AM

    Banting: “Sedih apabila melihat rumah yang saya yang saya bina sedikit demi sedikit sejak lebih 20 tahun musnah terbakar dalam tempoh 20 minit sahaja. Tapi lebih sedih apabila ia berlaku sehari sebelum umat Islam menyambut Aidilfitri.

  • Tikam kekasih baru bekas awek akibat cemburu

    2014/07/30 | 00:09:34 AM

    Muar: Akibat cemburu terhadap bekas teman wanita, seorang lelaki berusia 30-an bertindak menyerang kekasih baru wanita itu hingga mengakibatkan mangsa mengalami kecederaan di kedua-dua belah bahu di sebuah pusat hiburan di Jalan Abdul Rahman, di sini, pagi Ahad lalu.

  • Kemelut MB Selangor berkait isu air

    2014/07/30 | 00:09:34 AM

    Muar: Pertukaran Menteri Besar Selangor dikhuatiri menyebabkan lebih dua juta rakyat di Lembah Klang berdepan masalah kekurangan air, berikutan ura-ura menteri besar baru akan mengkaji semula perjanjian antara kerajaan negeri, Kerajaan Persekutuan dan syarikat konsesi.

  • Niat baik disalah sangka

    2014/07/30 | 00:09:34 AM

    Georgetown: “Niat ikhlas ingin membantu, namun saya pula dipukul hingga patah tangan,” kata Muhammad Faiz Abdul Ghani, 20 yang mendakwa dipukul dengan kayu besbol oleh seorang anggota polis ketika cuba memberi pertolongan dalam kejadian di Jalan Balik Pulau, di sini Ahad lalu.

  • Tak lupa tradisi

    2014/07/30 | 00:09:33 AM

    Melaka: Generasi muda di Kampung Pengkalan Batu, di sini, tidak pernah melupakan tanggung jawab mereka memasang pelita panjut sejak lapan tahun lalu dan pada tahun ini 230 pelita panjut dipasang bagi mengindahkan suasana malam di kampung mereka.

  • Raya budak Rambo

    2014/07/30 | 00:09:33 AM

  • Pitam disengat tebuan

    Pitam disengat tebuan

    2014/07/28 | 00:05:27 AM

    Kuala Pilah: Kegembiraan seorang remaja pulang berhari raya di kampung bertukar tragedi apabila dia cedera disengat seekor tebuan tanah, di rumah neneknya di Kampung Beting Ulu, di sini, semalam.

  • ‘Tiada istilah raya buat saya’

    2014/07/28 | 00:05:26 AM

    Alor Gajah: “Tiada lagi pelukan, ciuman dan huluran tangan daripada arwah untuk memohon maaf pada pagi Syawal,” luah Maimon Sarpan, 74, ibu kepada ketua pramugara pesawat penerbangan MH17 Mohd Ghafar Abu Bakar, 54.

  • Gaza pilu sambut Aidilfitri

    2014/07/28 | 00:05:26 AM

    Tiada istilah Aidilfitri untuk rakyat Gaza pada tahun ini. Kehilangan lebih 800 rakyat Palestin yang gugur syahid selepas tercetusnya Perang 10 Ramadan sudah cukup menggambarkan betapa perit hari raya kali ini untuk warga Palestin.

  • Insiden penuh hikmah

    2014/07/28 | 00:05:26 AM

    Kuala Lumpur: Perdana Menteri Datuk Seri Najib Razak mahu umat Islam di Malaysia mengambil iktibar daripada beberapa tragedi yang melanda negara mutakhir ini termasuk nasib malang menimpa rakyat Palestin.

  • Raya hanya berkurung

    2014/07/28 | 00:05:25 AM

    Gua Musang: “Sejak peristiwa itu Aidilitri saya hanyalah dengan berkurung di dalam rumah. Semuanya kerana wajah saya yang tidak lagi seperti dulu lagi,” kata Nor Ain Abdul Aziz, 20, yang baru dua tahun pulih daripada melecur akibat disimbah cuka getah oleh bapa tirinya lima tahun lalu.

  • Polis siasat sabotaj air

    2014/07/28 | 00:05:25 AM

    Kuala Selangor: Polis mengambil tindakan sewajarnya terhadap dakwaan terdapat pihak yang cuba mensabotaj operasi pengepaman air dari HORAS ke sungai di kawasan Bestari Jaya, Kuala Selangor, semalam.

  • 3 kawasan tak sihat

    2014/07/28 | 00:05:24 AM

    Kuala Lumpur: Dua kawasan di pantai barat Semenanjung dan satu di Sarawak mencatatkan bacaan Indeks Pencemaran Udara (IPU) tidak sihat apabila bacaan melebihi 100, semalam.

  • Tujuh dibebas ‘sementara’

    2014/07/28 | 00:05:23 AM

    Johor Bahru: Tujuh individu yang ditahan bagi membantu siasatan berkaitan kes pembunuhan seorang model sambilan warga Estonia, Regina Soosalu, 29, sudah dibebaskan dengan jaminan polis, semalam.

  • Setiap hari menangis rindu bapa

    2014/07/28 | 00:05:22 AM

    Putrajaya: “Setiap malam anak bongsu saya menangis kerana terlalu merindui dan menginginkan bapanya. Dia memang sangat berharap suami saya pulang ke rumah,” kata Norazlinda Ayob, 39, iaitu isteri Junaidi Mohd Kassim, seorang daripada anak kapal pesawat penerbangan Malaysia (MAS) MH370.

  • Susah nak cari

    2014/07/28 | 00:05:22 AM

    Segamat: Kesukaran mendapatkan buluh lemang selain daun palas semakin ketara di sekitar daerah ini, menyukarkan penduduk untuk menyediakan masakan tradisi itu menjelang Aidilfitri.

  • Tinggal mayat

    2014/07/28 | 00:05:22 AM

    Sungai Petani: Akibat mahu mengelak kegiatan jenayah terbongkar, tiga lelaki yang baru memecah masuk sebuah stesen minyak di Sungai Lalang, di sini, sanggup meninggalkan seorang rakan mereka yang mati apabila kereta dinaiki merempuh sebuah kereta lain dalam kemalangan, awal pagi semalam.

  • ‘Apa dosa suami saya?’

    2014/07/28 | 00:05:22 AM

    Seremban: “Sampai hati mereka bunuh suami saya. Apa dosanya,” luah Latifah Enjah, setiap kali terkenang tragedi menimpa arwah suaminya, Saifullah Ravi Abdullah, 45, yang hilang tiga hari sebelum Aidilfitri tahun lalu sebelum ditemui ditanam di sebuah ladang di Temiang, dekat sini.

  • Duit tilik ‘ghaib’

    2014/07/28 | 00:05:21 AM

    Miri: Sejumlah wang dalam sebuah akuarium sumbangan penduduk tempatan terhadap seekor ular albino yang digelar Raja Putih untuk tujuan tilikan, dirompak tujuh lelaki bersenjatakan parang di Medan Selera Batu Niah, kelmarin.

  • Pesta di kala gelap malam

    2014/07/28 | 00:05:21 AM

    Marang: Kilauan cahaya pelita panjut dari rumah penduduk Kampung Alur Limbat, di sini, bagaikan pesta yang menghidupkan kegelapan malam dan lebih meriah, mereka bergotong-royong menghasilkan pelbagai replika menarik menggunakan pelita itu.

  • Cedera ditembak lanun

    Cedera ditembak lanun

    2014/07/27 | 00:13:49 AM

    Kota Tinggi: Tujuh lelaki bersenjatakan pistol dan parang melarikan pelbagai barangan berharga milik kru sebuah kapal tangki dalam kejadian rompakan di 2.5 batu nautika, barat laut Teluk Ramunia di Pengerang, kelmarin.

  • Rakyat kita cedera dibom keluar hospital

    2014/07/27 | 00:13:48 AM

    Betong: Seorang daripada dua rakyat Malaysia yang dilaporkan cedera dalam kejadian letupan bom di pekan Betong, dalam Wilayah Yala, Selatan Thailand, petang kelmarin, dibenarkan keluar dari Hospital Betong.

  • Ibu maut ditetak

    2014/07/27 | 00:13:48 AM

    Kuala Lumpur: Seorang wanita warga emas mati dipercayai ditetak anak perempuannya di sebuah rumah kedai di Jalan Sentul, di sini, pagi kelmarin.

  • Kuasai kawasan nahas

    2014/07/27 | 00:13:48 AM

    Selepas lebih seminggu pesawat MH17 membawa 298 penumpang dan kru dari Amsterdam ke Kuala Lumpur terhempas di kawasan seluas 20 kilometer persegi di Grabovo, 100 kilometer dari sini, punca kejadian malang itu belum terungkai dan mungkin memakan masa untuk mengenal pastinya.

  • Kenal pasti mayat masuk hari keempat

    2014/07/27 | 00:13:46 AM

    Kiev: Kerja mengenal pasti semua mayat mangsa nahas MH17 yang berada di Kharkiv, 300 kilometer dari sini, yang masuk hari keempat, dijangka selesai hari ini.

  • Bantu JAKIM urus jenazah

    2014/07/27 | 00:13:46 AM

    Amsterdam: Selepas selesai tugas sebagai penterjemah bahasa Russia selama seminggu di Ukraine, khidmat doktor pediatrik dari Hospital Ampang Dr Muhamad Akmal Saleh ditagih oleh Jabatan Kemajuan Islam Malaysia (JAKIM) bagi membantu menguruskan pengebumian jenazah mangsa MH17 di Belanda.

  • Kongsi sama kesedihan

    2014/07/27 | 00:13:45 AM

    Selepas hampir lima minit berbalas pandang, wanita berusia lingkungan awal 50-an itu menghampiri kami - wartawan kumpulan Media Prima Berhad - lalu menghulurkan tangannya.

  • Analisis impak hentakan

    2014/07/27 | 00:13:43 AM

    Kuala Lumpur: Bacaan impak hentakan yang dirakam di dalam kotak hitam bakal menjadi bukti kukuh bahawa pesawat Penerbangan Malaysia (MAS) MH17 ditembak jatuh selain mendedahkan data penerbangan seperti altitud, masa dan laluan digunakan.

  • Hitam sambut Aidilfitri

    2014/07/27 | 00:13:42 AM

    Kuala Lumpur: “Anak sulung saya tiba-tiba memberi idea baju Melayu warna hitam untuk tema baju keluarga bagi Aidilfitri tahun ini,” kata Nur Laila Ngah, 40, isteri kepada pramugara MH370 Wan Swaid Wan Ismail.

  • Sambut raya ala kadar tanpa Amri

    2014/07/27 | 00:13:42 AM

    Bera: “Amri insan paling gembira apabila Syawal tiba hingga sanggup keliling kampung menaiki basikal serta memasang banyak pelita kerana mahu rumah diterangi cahaya, sekali gus menceriakan suasana,” kata Selamat Omar, 61, bapa kepada Khairul Amri, 28, penumpang pesawat Penerbangan Malaysia (MAS) MH370 yang hilang sejak 8 Mac lalu.

  • Duit raya beli senapang

    2014/07/27 | 00:13:41 AM

    Tinggal sehari lagi untuk kita menyambut Aidilfitri. Saya yakin, di seluruh Malaysia kini berlaku kesesakan di pusat beli-belah dan di lebuh raya.

  • Larian berapi

    2014/07/27 | 00:13:41 AM

    Kuala Lumpur: Seorang anggota detektif polis melecur di beberapa bahagian tubuh apabila kereta yang dinaikinya dibakar seorang lelaki tidak dikenali di Batu 6 1/2, Jalan Puchong, awal pagi semalam.

  • Tabah tanpa hero

    2014/07/27 | 00:13:40 AM

    Kuala Lumpur: Meskipun kali pertama beraya sebagai ibu tunggal, kemeriahan Aidilfitri tahun ini tetap bermakna buat dua artis terkenal Erra Fazira dan Izreen Azminda Aznam apabila dapat meraikannya bersama anak tunggal masing-masing.

  • Guna kaunter bergerak

    2014/07/27 | 00:13:40 AM

    Kuala Lumpur: Sindiket penjualan cakera padat digital (DVD) cetak rompak yang banyak dikesan beroperasi di kedai atau premis perniagaan sebelum ini, kini beralih arah dengan taktik menggunakan kaunter ‘bergerak’, terutama di kaki lima dan pasar malam.

  • Masjid Muhammadi jadi tumpuan

    2014/07/27 | 00:13:39 AM

    Kota Bharu: Setiap kali menjelang Aidilfitri, Masjid Muhammadi, di sini, yang juga dikenali sebagai Masjid Negeri menjadi tumpuan golongan miskin dan gelandangan untuk mendapatkan bantuan daripada orang ramai, khususnya jemaah masjid.

  • Harga naik 20%

    2014/07/27 | 00:13:39 AM

    Tumpat: Kebanyakan harga barang basah meningkat hampir 20 peratus sepanjang Ramadan ini, terutama ikan tenggiri, ikan bawal, daging, sotong dan udang.

  • Balik kampung

    2014/07/27 | 00:13:38 AM

    Kuala Lumpur: Majoriti warga kota meninggalkan ibu negara, khususnya melalui tiga lebuh raya utama, untuk pulang ke kampung halaman masing-masing bagi menyambut Aidilfitri esok.

  • Saat akhir lebih jimat

    2014/07/27 | 00:13:35 AM

    Kuala Lumpur: Pada saat akhir menjelang Aidilfitri esok, masih ramai warga kota membanjiri pusat beli-belah sekitar ibu negara bagi mendapatkan pelbagai barangan sempena menyambut lebaran.

  • Mujur berhenti...

    2014/07/27 | 00:13:33 AM

    Alor Gajah: Seorang usahawan wanita dan ibu saudaranya berdepan detik mencemaskan apabila kereta dinaiki mereka tiba-tiba berasap dan terbakar di bahagian enjin selepas berhenti berbuka puasa di Restoran Jejantas Ayer Keroh, di sini, kelmarin.

  • Mengharap keluarga jenguk

    2014/07/27 | 00:13:32 AM

    Kajang: “Ini kali pertama saya beraya di sini (pusat jagaan). Namun, saya tidak menyalahkan sesiapa kerana ini suratan takdir yang ditentukan Allah kepada diri saya,” kata bekas jaguh tinju negara, Abe Rahim Salim, 62, yang berada di Pusat Jagaan Al-Fikrah, Sungai Sekamat, di sini, dalam keadaan lumpuh separuh badan bahagian kanan sejak tahun lalu.

  • Hargai peluang berpuasa

    2014/07/27 | 00:13:32 AM

    Alor Setar: Walaupun pengalaman kali pertama menjejakkan kaki ke negara ini disifatkan sangat mencabar akibat faktor cuaca panas, namun ia menjadi pengalaman berharga buat Stefania Miller, 15, apabila berpeluang untuk berpuasa, sekali gus meraikan Aidilfitri esok.

  • Tragedi balik raya

    2014/07/27 | 00:13:32 AM

    Dungun: Kegembiraan lapan beranak pulang beraya di kampung bapa di Besut berakhir dengan tragedi apabila si ibu maut dalam kemalangan di Kilometer 75 Jalan Jerangau-Jabor, berhampiran Bukit Besi, di sini, petang semalam.

  • Rekod 38 kematian

    2014/07/27 | 00:13:31 AM

    Klang: Selangor terus merekodkan peningkatan dalam kes demam denggi apabila mencatat 28,621 kes membabitkan 38 kematian sejak Januari hingga 19 Julai lalu berbanding 6,520 kes dengan tujuh kematian untuk tempoh sama pada 2013.

  • Sengaja bakar rumah, kedai

    2014/07/27 | 18:58:56 PM

    Putrajaya: RM1.4 bilion. Begitulah jumlah kerugian dicatat akibat kebakaran rumah dan premis perniagaan, terma­suk yang sengaja dibakar dengan niat jahat di negara ini sepanjang tempoh Januari hingga Mei lalu.

  • Kereta baru seminggu

    Kereta baru seminggu

    2014/07/26 | 00:32:29 AM

    Kota Bharu: Kurang seminggu digunakan, kereta mewah Audi S5 milik pelakon dan usahawan Fizo Omar sudah ‘dicium’ kenderaan lain apabila terbabit dalam satu kemalangan di Kilometer 69.7 Jalan Kota Bharu-Gua Musang, dekat Kuala Krai, petang kelmarin.

  • JPJ berpakaian preman

    2014/07/26 | 00:32:31 AM

    Shah Alam: Jabatan Pengangkutan Jalan (JPJ) akan menempatkan lebih ramai anggotanya yang berpakaian preman di beberapa lokasi untuk memastikan pemandu mematuhi undang-undang dan tidak melanggar peraturan jalan raya sepanjang Ramadan sehingga Aidilfitri ini.

  • Terpengaruh tawaran pinjaman lesap RM13,000

    2014/07/26 | 00:32:31 AM

    Kuala Lumpur: Terpengaruh dengan tawaran pinjaman RM80,000 kononnya diuruskan seorang wanita di Amerika Syarikat menyebabkan seorang lelaki kerugian RM13,000 selepas membuat bayaran sebagai ‘syarat’ pinjaman.

  • Usahawan lapor polis Fizz gagal lunas hutang

    2014/07/26 | 00:32:29 AM

    Kuala Lumpur: “Nampaknya saya terpaksa membuat laporan polis dan mendedahkan perangai dia pada media sebab dah lama saya bertolak-ansur. Tapi, dia memberi alasan dan mengelak daripada melunaskan hutangnya.”

  • Hilversum suram

    2014/07/26 | 00:32:28 AM

    Hilversum (Belanda): Lampu anjung dihidupkan dan pintu depan dipenuhi pelbagai jambangan bunga mawar dan lilin selain terdapat hiasan batu-bata putih yang disusun menjadi bentuk hati di laluan masuk.

  • Bagai puluhan objek jatuh dari langit

    2014/07/26 | 00:32:28 AM

    Donestk: “Saya melihat puluhan objek jatuh dari langit seperti hujan sebelum terdengar bunyi letupan kuat dan asap tebal.

  • Bantu siasatan

    2014/07/26 | 00:32:28 AM

    Kuala Lumpur: Peguam Negara Tan Sri Abdul Gani Patail bersama tiga pegawai penyiasat Polis Diraja Malaysia (PDRM) akan berlepas ke Belanda hari ini bagi membantu dalam penyiasatan insiden penerbangan pesawat Penerbangan Malaysia (MH17) yang dipercayai ditembak jatuh di timur Ukraine, Khamis lalu.

  • Proses pemindahan dijangka selesai hari ini

    2014/07/26 | 00:32:27 AM

    Eindhoven: Proses pemindahan mayat mangsa nahas MH17 dari Kharkiv ke Belanda dijangka selesai hari ini, kata Perdana Menteri Belanda, Mark Rutte.

  • Kenal pasti pelaku

    2014/07/26 | 00:32:27 AM

    Alor Setar: Lebih 10,000 ahli Pribumi Perkasa Negara (PERKASA) termasuk orang ramai berkumpul di hadapan Dataran Masjid Zahir, di sini bagi menyokong lima resolusi termasuk mengutuk sekeras-kerasnya tindakan pihak tertentu yang menembak jatuh pesawat Penerbangan Malaysia (MAS) MH17 sehingga mengakibatkan 298 nyawa terkorban, 17 Julai lalu.

  • Dunia bermunajat

    2014/07/26 | 00:32:27 AM

    Dhaka: Dengan jumlah kematian melebihi 800 orang dan belum ada sebarang tanda menunjukkan rejim Zionis akan berhenti menyerang Gaza, umat Islam seluruh dunia terus berkumpul sambil bermunajat memohon penduduk Palestin diselamatkan.

  • Hadi pertahan Khalid

    2014/07/26 | 00:32:26 AM

    Marang: Presiden PAS Datuk Seri Abdul Hadi Awang mempertahankan Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim kekal sebagai Menteri Besar Selangor berikutan beliau tidak pernah khianat dalam menjalankan amanah kepada rakyat.

  • ‘Syahid itu lebih manis’

    2014/07/26 | 00:32:25 AM

    ‘Syahid itu lebih manis daripada segalanya.’ Itu ayat keramat kebanyakan rakyat Gaza dalam menghadapi serangan peluru berpandu yang bertali arus daripada tentera rejim Zionis sejak tercetusnya Perang 10 Ramadan, hampir dua minggu lalu.

  • 200 simpati nasib Gaza

    2014/07/26 | 00:32:25 AM

    Melaka: Lebih 200 jemaah menyertai perhimpunan aman bagi mengutuk serangan Israel terhadap rakyat Palestin di Gaza yang diadakan selepas solat Jumaat di pekarangan Masjid Al-Azim di sini, semalam.

  • Tak beraya demi kucing

    2014/07/26 | 00:32:24 AM

    Shah Alam: Atas dasar kasih terhadap kucing, sepasang suami isteri sanggup berkorban untuk tidak pulang beraya di kampung halaman sejak empat tahun lalu semata-mata mahu menjaga kucing yang dihantar ke pusat jagaan mereka ketika tuannya pulang ke kampung untuk menyambut Aidilfitri.

  • Angkara cemburu buta

    2014/07/26 | 00:32:24 AM

    Pasir Puteh: Gara-gara cemburu melihat ramai lelaki membeli air minuman dijual isterinya di sebuah tapak pembinaan, di sini, seorang lelaki warga Myanmar tergamak menyimbah asid ke muka wanita itu menyebabkannya parah.

  • Tiga didakwa

    2014/07/26 | 00:32:23 AM

    Klang: Tiga sekawan dihadapkan ke Mahkamah Sesyen, di sini, semalam atas tuduhan memiliki sebuah kontena yang mengandungi cakera keras bernilai AS$1.5 juta (RM4.77 juta) pada 18 Julai lalu.

  • Kereta melekat di pokok

    2014/07/26 | 00:32:22 AM

    Sungai Petani: Dua lelaki maut dalam kemalangan berasingan di Lebuhraya PLUS arah utara dekat Sungai Tulang dan di Jalan Lama berhampiran Jambatan Merdeka, di sini, kelmarin.

  • Dua suspek ditahan

    2014/07/26 | 00:32:22 AM

    Johor Bahru: Dua suspek yang ditahan untuk siasatan kes pembunuhan model warga Estonia, Regina Soosalu, 29, turut direman untuk siasatan mengikut Akta Dadah Berbahaya 1952.

  • Lemang Sarawak jadi buruan

    2014/07/26 | 00:32:21 AM

    Kluang: Setiap kali Aidilfitri menjelang, lemang Sarawak yang dihasilkan seorang pesara tentera di Taman Seri Lambak, di sini, pasti menjadi tumpuan untuk dijadikan juadah menjamu tetamu yang berkunjung.

  • Denda RM30,000

    2014/07/26 | 00:32:21 AM

    Putrajaya: Syarikat atau orang perseorangan yang gagal mendaftarkan perniagaan mereka mengikut Akta Cukai Barang dan Perkhidmatan (GST) 2014 sebelum 31 Disember depan boleh dikenakan tindakan mengikut Seksyen 96 akta berkenaan.

  • Jiran pujuk murtad

    2014/07/26 | 00:32:21 AM

    Seremban: Beberapa individu didakwa menjalankan gerakan memurtadkan umat Islam di negeri ini secara terancang, termasuk menawarkan ganjaran wang tunai dan bantuan pendidikan kepada anak.

  • Resipi 2 tahun

    2014/07/26 | 00:32:20 AM

    Kuala Lumpur: Misi Resipi Rahsia Ramadan (3R) Yeo’s Musim Ketiga anjuran bersama Yeo’s dan The New Straits Times Press (Malaysia) Berhad (NSTP) mengumumkan resipi Crepe Soya Yeo’s ciptaan suri rumah dari Johor, Lezam Yunos sebagai juara pertandingan kali ini.

  • Boleh makan, boleh sabun

    2014/07/26 | 00:32:20 AM

    Kuching: Siapa sangka buah dabai yang popular dalam kalangan masyarakat Sarawak boleh dijadikan bahan utama untuk menghasilkan sabun organik.

  • Boleh bawa bencana

    2014/07/26 | 00:32:19 AM

    Kuala Kangsar: Seorang penoreh getah dijatuhi hukuman denda RM12,000 bagi tiga pertuduhan memiliki keseluruhannya sebanyak 433 butir peluru hidup oleh Mahkamah Sesyen, di sini, petang semalam, selepas mengaku bersalah terhadap semua pertuduhan dihadapinya.

  • Sayalah ayah, sayalah ibu

    2014/07/26 | 00:32:19 AM

    Kuala Lumpur: “Ketika ini saya perlu membahagikan masa antara bekerja, menjaga anak dan menguruskan ayah yang menghidap strok sejak tahun lalu.

  • Cuba bunuh diri

    2014/07/26 | 00:32:19 AM

    Ipoh: Seorang wanita berusia 30-an yang berselisihan faham dengan teman lelakinya nekad memanjat papan iklan dan cuba membunuh diri dalam kejadian di jejantas Lebuhraya PLUS arah utara berhampiran tol Jelapang, Bandar Meru Raya di sini, pagi semalam.

  • Gempur aedes

    2014/07/26 | 00:32:19 AM

    Kajang: Majlis Perbandaran Kajang (MPKj) meneruskan program Gempur Aedes sebagai pendekatan berkesan bersama masyarakat menangani peningkatan kes demam denggi.

  • Serangan penyelamat

    2014/07/26 | 00:32:18 AM

    Kota Bharu: Ribuan lebah yang tiba-tiba memasuki rumah tujuh sekeluarga di Kampung Pantai Mek Mas, di sini, berjaya menyelamatkan mereka daripada menjadi mangsa pokok tumbang akibat ribut malam kelmarin.

  • Laluan ‘mendap’ diperkukuh

    2014/07/26 | 00:32:17 AM

    Kuala Lumpur: Laluan dari Jalan Hang Tuah ke Jalan Imbi yang ditutup sejak awal Julai lalu ekoran kejadian tanah mendap, akan dibuka pada hujung September ini.

  • 5 tahun ikut rakan berpuasa

    2014/07/26 | 00:32:12 AM

    Kuantan: “Sebelum memeluk Islam sudah lima tahun saya berpuasa kerana mengikut rakan Islam ketika tinggal di asrama.

  • Aniaya anak yatim

    Aniaya anak yatim

    2014/07/25 | 00:07:47 AM

    Johor Bahru: “Sejak dapat tahu dan sepanjang perjalanan, mereka sangat gembira dan beriya-iya mahu berbuka puasa dan tinggal di hotel. Apabila tiba di sini dan berasakan diperdaya, ada antara mereka menangis kerana kecewa.

  • Memang dasar degil!

    2014/07/25 | 00:07:47 AM

    Shah Alam: Walaupun sudah diberi peringatan berulang kali oleh pihak berkuasa supaya memilih laluan yang sah jika mahu keluar dari negara ini, 24 warga asing Indonesia terus nekad menggunakan laluan tikus untuk pulang beraya.

  • Lesap bersama modal perniagaan RM50,000

    2014/07/25 | 00:07:47 AM

    Kuala Lumpur: Seorang suri rumah kerugian kira-kira RM50,000 selepas mendakwa ditipu seorang lelaki yang kononnya mahu menggunakan wang berkenaan untuk melabur dalam perniagaan buah-buahan.

  • Tak sempat bawa mayat sebelum Aidilfitri

    2014/07/25 | 00:07:47 AM

    Kuala Lumpur: Perdana Menteri Datuk Seri Najib Razak berkata, mayat rakyat Malaysia yang menjadi mangsa nahas pesawat Penerbangan Malaysia (MAS) MH17 mungkin tidak dapat dibawa pulang sebelum Aidilfitri.

  • Awasi pakar forensik

    2014/07/25 | 00:07:46 AM

    Kiev: “Kerja mengesahkan mayat mangsa perlu dibuat dengan berhati-hati bagi mengelak beg mengandungi mayat mangsa yang diberi pemberontak pro- Russia tiada sebarang bahan letupan.

  • Sayu lihat lokasi pesawat terhempas

    2014/07/25 | 00:07:46 AM

    Donetsk: Sayu dan sedih melihat lokasi nahas pesawat Penerbangan Malaysia (MAS)MH17 di Gorbovo di sini, berdasarkan keadaan pesawat yang mungkin meletup dan terbakar sebelum terhempas ke bumi pada ketinggian 10,000 meter.

  • 'Kami memang ada BUK'

    2014/07/25 | 00:07:46 AM

    Donetsk: Pemimpin pemberontak Ukraine mengesahkan bahawa pemberontak pro-Russia mempunyai sistem pertahanan udara antipesawat jenis BUK seperti didakwa Amerika Syarikat sebelum ini dan dipercayai digunakan untuk menembak jatuh pesawat Penerbangan Malaysia MH17, Khamis minggu lalu.

  • ‘Tak apalah...’

    2014/07/25 | 00:07:46 AM

    “Kami sekeluarga memang tidak sabar menunggu jenazah pulang ke tanah air sebelum Aidilfitri ini, namun jika berlaku sebaliknya, tidak mengapalah.

  • Mohon kesejahteraan

    2014/07/25 | 00:07:46 AM

    Port Dickson: Seramai 4,000 anggota tentera, polis dan orang ramai melakukan solat hajat semalam, memohon supaya pencarian penerbangan MH370 dan urusan membawa pulang mayat warga tempatan dalam nahas MH17 dipermudahkan.

  • ‘Kali ini tiada ketupat daun palas’

    2014/07/25 | 00:07:45 AM

    Kota Bharu: “Setiap kali raya, juadah kegemaran Hakimi adalah ketupat daun palas. Sedih apabila terkenangkan itu dan kami sendiri tidak menyediakannya untuk kali ini,” kata Daud Abdul Kadir, 70, datuk kepada Pembantu Juruterbang pesawat MH17, Ahmad Hakimi Hanafi, 29, yang ditembak jatuh di Ukraine, minggu.

  • Sejam bermakna

    2014/07/25 | 00:07:45 AM

    Kuala Lumpur: “Sebenarnya saya terharu Allah bagi peluang kepada saya bawa watak Adnan Sempit. Alhamdulillah, saya cuba jadi yang terbaik dan idola kepada semua kanak-kanak termasuk adik Iqbal sendiri.”

  • Diana Johor terkejut

    2014/07/25 | 00:07:44 AM

    Kuala Lumpur: “Saya terkejut apabila mendapat tahu cerita negatif yang tersebar di Facebook itu daripada rakan produser lain,” kata penerbit filem Rentap, Nordiana Johor Zainal Abidin atau Diana Johor, 33, ketika diminta mengulas dakwaan syarikat produksinya mengabaikan kebajikan kru dan pelakon tambahan filem berkenaan ketika menjalani penggambaran di Kuala Tahan, Pahang dan Ulu Perdik, Hulu Langat.

  • Pesanan sebelum syahid

    2014/07/25 | 00:07:44 AM

    Jaga dirimu, apa saja boleh berlaku sekarang.

  • Ditahan ‘pelanggan’

    2014/07/25 | 00:07:44 AM

    Pokok Sena: Seorang wanita tidak menyangka lelaki yang hadir di rumahnya anggota polis yang menyamar sebagai pelanggan untuk menahan anaknya selepas dipercayai terbabit dalam kegiatan menjual mercun dan bunga api di sebuah rumah di Kampung Telok Jamat, Mukim Tualang di sini, kelmarin.