Khamis,23 Oktober 2014

Setempat

  • Cinta tak bersatu

    Cinta tak bersatu

    2014/10/11 | 02:54:23 AM

    Pasir Gudang: Sepasang tunang tidak sempat meniti hari bahagia bersama apabila mereka bersama tiga yang lain maut selepas kereta dinaiki terbabas dan merempuh sebatang pokok di Kilometer 33 Lebuhraya Pasir Gudang, di sini, semalam.

  • Tingkat had pinjaman

    2014/10/11 | 02:54:23 AM

    Kuala Lumpur: Pembentangan Bajet 2015 jelas memperlihatkan usaha kerajaan untuk menambah baik kebajikan golongan penjawat awam menerusi beberapa pendekatan yang diperkenalkan terutamanya pengumuman kerajaan dalam meningkatkan had kelayakan minimum pinjaman perumahan.

  • Tambah baik cuti jaga anak

    2014/10/11 | 02:54:23 AM

    Kuala Lumpur: Kerajaan akan menambah baik kemudahan cuti menjaga anak bagi penjawat awam wanita dengan meminda syarat pemberian supaya tidak terikat dengan tempoh cuti bersalin berkuat kuasa 1 Januari depan, kata Perdana Menteri Datuk Seri Najib Razak.

  • RM30 juta untuk kit ujian denggi

    2014/10/11 | 02:54:23 AM

    Kuala Lumpur: Peruntukan RM30 juta dalam Bajet 2015 untuk pengagihan 55,000 kit ujian denggi kepada semua klinik swasta adalah langkah yang mampu mengurangkan kebergantungan kepada makmal swasta dan kerajaan untuk melakukan diagnosis darah awal demam denggi.

  • Minyak dikecuali

    2014/10/11 | 02:54:23 AM

    Kuala Lumpur: RON95, diesel dan gas petroleum cecair (LPG) antara bahan api yang mendapat pelepasan Cukai Barang dan Perkhidmatan (GST) dalam Bajet 2015 yang dibentangkan Perdana Menteri Datuk Seri Najib Razak, semalam.

  • Rakyat lega dapat pelepasan

    2014/10/11 | 02:54:17 AM

    Kuala Lumpur: Pengumuman pelepasan Cukai Barang dan Perkhidmatan (GST) bagi petrol RON95, diesel dan gas petroleum cecair (LPG) dalam Bajet 2015 semalam, melegakan rakyat.

  • 4 lebuh raya baru

    2014/10/11 | 02:54:17 AM

    Kuala Lumpur: Tujuh projek infrastruktur termasuk empat pembinaan lebuh raya baru yang diumumkan dalam Bajet 2015 semalam dijangka mengurangkan kesesakan lalu-lintas serta memberi keselesaan kepada pengguna.

  • Tingkat mobiliti penduduk

    2014/10/11 | 02:54:17 AM

    Kuala Lumpur: Prasarana Malaysia Berhad (Prasarana) memuji langkah bijak kerajaan membangunkan sistem pengangkutan awam negara selepas mengumumkan Bajet 2015 semalam.

  • RM4.5 bilion untuk Sabah, Sarawak

    2014/10/11 | 02:54:17 AM

    Kuala Lumpur: Kerajaan memperuntukkan RM4.5 bilion untuk menyedia dan menaik taraf kemudahan dan infrastruktur luar bandar khususnya di Sabah dan Sarawak.

  • Bantu tambah rezeki rakyat

    2014/10/11 | 02:54:14 AM

    Kuala Lumpur: Pengumuman pengurangan beban cukai akan membantu rakyat menambah pendapatan serta kemampuan berbelanja, sekali gus dapat menjana membantu pertumbuhan ekonomi negara secara keseluruhannya.

  • 300,000 tak perlu bayar cukai lagi

    2014/10/11 | 02:54:13 AM

    Kuala Lumpur: Seramai 300,000 rakyat tidak lagi perlu membayar cukai selepas kadar cukai pendapatan individu dikurangkan satu hingga tiga mata peratusan tahun depan.

  • Skim sewa beli PR1MA

    2014/10/11 | 02:54:13 AM

    Kuala Lumpur: Kerajaan menaikkan had kelayakan pendapatan isi rumah daripada RM8,000 kepada RM10,000 bagi permohonan rumah Perumahan Rakyat 1Malaysia (PR1MA).

  • RM30j bina pusat cetak al-Quran

    2014/10/11 | 02:54:13 AM

    Kuala Lumpur: Pusat Percetakan al-Quran yang kedua terbesar di dunia selepas Arab Saudi bakal dibina tidak lama lagi di pusat pentadbiran negara, Putrajaya.

  • Dana RM100j untuk industri kandungan digital

    2014/10/11 | 02:54:13 AM

    Kuala Lumpur: Peruntukan RM100 juta menerusi Dana Industri Kandungan Digital di bawah Suruhanjaya Komunikasi dan Multimedia Malaysia (SKMM) yang diumumkan Perdana Menteri pada pembentangan Bajet 2015 semalam mendapat respons baik daripada penggiat seni khususnya pembikinan animasi untuk televisyen atau filem.

  • Kebajikan tebus dosa silam

    2014/10/11 | 02:54:13 AM

    Johor Bahru: “Satu masa dulu saya pernah ‘jatuh’ dalam dunia yang penuh dosa sebelum ada pihak membantu untuk saya bangkit meninggalkan lorong gelap.

  • Jaja tubuh hujung minggu

    2014/10/11 | 02:54:13 AM

    Johor Bahru: Dia dikenali sebagai gadis sopan dengan penampilan bertudung ketika bekerja di sebuah pejabat di pusat bandar raya ini dari Ahad hingga Khamis.

  • Penyamun tetak berkali-kali

    2014/10/11 | 02:54:13 AM

    Gerik: Seorang pesara polis dan isterinya mengalami detik cemas selepas ditetak berkali-kali oleh tiga perompak ‘Geng Indon’ yang menceroboh kediaman mereka di Kampung Tersusun Bukit Sapi, Lenggong, kelmarin.

  • Punca didikan keluarga

    2014/10/11 | 02:54:13 AM

    Kuala Lumpur: Sikap tidak ambil berat atau peduli mengenai keadaan sekeliling segelintir rakyat Malaysia ketika ini dipengaruhi cara didikan di rumah, selain corak kehidupan hari ini.

  • Jasad Shaliza dikenal pasti

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Kuala Lumpur: Seorang daripada dua mangsa terakhir rakyat Malaysia pesawat Penerbangan Malaysia (MH) 17 sudah dikenal pasti sebagai Shaliza Zaini Dewa, 45, dan ia dijangka dibawa pulang dalam masa terdekat.

  • Keluarga tuntut

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Amsterdam: Ahli keluarga mangsa pesawat Penerbangan Malaysia MH17 yang ditembak jatuh di timur Ukraine 17 Julai lalu, akan membuat tuntutan terhadap Kerajaan Belanda bagi menanggung kerugian di atas cara pengendalian situasi selepas kejadian, kata peguam mewakili keluarga berkenaan.

  • Cari keluarga angkat bayi terbuang

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Kuala Lumpur: Prihatin ke atas nasib dan masa depan bayi yang dibuang, Kumpulan Perubatan (Johor) Sdn Bhd dan Yayasan OrphanCARE mengambil inisiatif untuk menempatkan bayi malang ini dengan keluarga angkat yang penyayang.

  • Mayat dituntut keluarga

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Kuala Lumpur: Anggota keluarga mendiang Tong Kwong Yie yang maut dalam serangan bom tangan di hadapan sebuah kelab malam, Sun Complex, Bukit Bintang semalam, sudah menuntut mayatnya di Hospital Kuala Lumpur (HKL) jam 2.30 petang semalam.

  • Tiada rakyat Malaysia terkorban

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Kuala Lumpur: Kementerian Luar mengesahkan tiada rakyat negara ini yang terkorban dalam insiden pengebom berani mati di Dataran Tahrir, Yaman, kelmarin yang mengorbankan 43 nyawa dan mencederakan 75 orang.

  • Bahaya lidah tak bertulang

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Manusia diberikan kebebasan untuk bercakap dan berbuat sesuatu. Namun, setiap tindakan tidak terlepas begitu saja. Semuanya akan dihitung serta diperlihatkan dengan seadil-adilnya.

  • Kerbau kawal lembu

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Kota Belud: Bukan mudah untuk mengawal pergerakan kira-kira 100 lembu yang diternak melainkan terpaksa mengupah pekerja untuk memantau pergerakan haiwan ternakan itu yang dikhuatiri menceroboh tanaman penduduk kampung.

  • Ekstasi dalam air tenaga

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Kuala Lumpur: Air minuman tenaga dicampur dengan pil ekstasi kini menjadi produk terbaru pengedar dadah dan ia dijual dalam dalam bentuk cecair yang dibotolkan.

  • Polis nafi kes wanita ditikam

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Kuala Lumpur: Polis Diraja Malaysia (PDRM) menafikan insiden beberapa wanita dirompak dan ditikam sehingga mendatangkan kematian di Pudu Sentral, Bukit Bintang dan KLCC oleh satu kumpulan sindiket yang disiarkan Channel News Asia selain disebarkan melalui whatsapp dan media sosial.

  • Nafi anjur diskusi

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Kuala Lumpur: Gerakan Kesederhanaan Global (GMM) menafikan pembabitan organisasi itu dalam penganjuran acara diskusi meja bulat bertajuk “Tentangan Fundalisme Agama di Abad Ini” pada 18 Oktober ini.

  • Raih lebih banyak kejayaan

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Melaka: Kejayaan serta pengiktirafan antarabangsa yang diperoleh Melaka perlu menjadi dorongan bagi meraih lebih banyak kejayaan pada masa depan.

  • Pindah tempat

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Shah Alam: Selepas menerima pelbagai kecaman daripada pelbagai pihak, penganjur pesta jualan arak Oktoberfest memindahkan lokasi pesta yang berlangsung malam tadi ke kawasan tertutup.

  • Bincang potong gaji November

    2014/10/11 | 02:54:12 AM

    Banting: Kerajaan Selangor akan mengadakan perbincangan semula mengenai gaji Menteri Besar, EXCO kerajaan negeri, Speaker dan Timbalan Speaker dalam persidangan Dewan Undangan Negeri (DUN) dijangka bersidang November ini.

  • UPSR dilanda ribut

    UPSR dilanda ribut

    2014/10/10 | 00:35:29 AM

    Kudat: Malang berganda kepada 37 murid tahun enam di Sekolah Kebangsaan (SK) Panudahan, dekat sini, apabila terpaksa bertempiaran menyelamatkan diri ketika sedang khusyuk menjawab peperiksaan ulangan Matematik Ujian Pencapaian Sekolah Rendah (UPSR) kerana bumbung sekolah berkenaan diterbangkan angin kencang, semalam.

  • DVD aiskrim

    2014/10/10 | 05:35:38 AM

    Kuala Lumpur: Taktik licik peniaga asing menjual cakera padat digital (DVD) cetak rompak dengan menyembunyikannya di dalam peti aiskrim di sebuah kedai runcit di Jalan Silang di sini dipercayai sejak tahun lalu, terbongkar apabila diserbu kelmarin.

  • Simpati sudah hilang

    2014/10/10 | 00:35:36 AM

    Kuala Lumpur: “Hampir 40 minit saya menyusu kan anak di lantai ERL (Express Rail Link) semalam (kelmarin) dan sepanjang tempoh itu orang yang berada di sekeliling hanya melihat tanpa sedikit pun rasa simpati menyaksikan keadaan saya ketika itu,” kata Wan Noor Shila Mior Sharifuddin, 30, yang sedih dan kecewa disebabkan sikap tidak prihatin segelintir rakyat Malaysia.

  • Ibu jari putus dibelit tali pengikat lembu

    2014/10/10 | 00:35:36 AM

    Bachok: “Saya terkejut apabila lembu itu tiba-tiba agresif dan saya cuba tarik tali yang mengikatnya, namun saya berasa sakit sebelum terlihat satu jari saya melekat pada tali berkenaan,” kata penternak lembu, Mohd Subri Mohamed, 49.

  • Wanita potong tangan guna tiga pisau

    2014/10/10 | 00:35:36 AM

    Kuala Berang: Seorang ibu tunggal bertindak di luar dugaan apabila memotong tangannya dalam kejadian di Kampung Durian Kasim, Ajil, dekat sini, semalam.

  • Bukan semua wajib

    2014/10/10 | 00:35:35 AM

    Kuala Lumpur: “Bukan semua alat ganti kenderaan yang dijual wajib mendapat kelulusan sijil piawaian, sebaliknya ia cuma perlu mendapat pengesahan syarikat pengeluar.”

  • Bukan kawasan hitam

    2014/10/10 | 00:35:35 AM

    Kuala Lumpur: “Jangan buat spekulasi sendiri atau tuduh warga asing terbabit dalam kejadian letupan bom di hadapan sebuah kelab malam di Bukit Bintang pagi tadi,” kata Timbalan Menteri Dalam Negeri Datuk Wan Junaidi Tuanku Jaafar.

  • Letupan bom tangan mampu membunuh

    2014/10/10 | 00:35:35 AM

    Kuala Lumpur: Bom tangan yang digunakan dalam kejadian letupan di Bukit Bintang di sini semalam dipercayai jenis granade dan letupannya mampu menyebabkan kecederaan atau kematian mangsa yang berada di dalam radius sehingga 20 meter.

  • Guna jalan alternatif

    2014/10/10 | 00:35:34 AM

    Tambunan: Ribuan penduduk terputus hubungan selepas jalan raya antara Tambunan ke Panampang runtuh sepanjang 50 meter di Kilometer 22, kira-kira jam 5 pagi semalam, dan berikutan itu, Jabatan Kerja Raya meminta pengguna menggunakan jalan alternatif lain.

  • Patah pinggul dirempuh kereta

    2014/10/10 | 00:35:34 AM

    Kuala Pilah: Seorang lelaki parah selepas motosikal ditunggangnya dirempuh sebuah kereta dari arah bertentangan petang kelmarin.

  • 140 unit pendingin hawa lesap

    2014/10/10 | 00:35:34 AM

    Kajang: Seorang kontraktor tergamam apabila mendapati 140 pendingin hawa bernilai kira-kira RM155,000 yang disimpan di sebuah rumah di Taman Cheras Permai lesap awal pagi kelmarin.

  • Kecewa tiada penghujung

    2014/10/10 | 00:35:33 AM

    Kuala Lumpur: Pelakon dan pengarah, Adlin Aman Ramli dan waris Allahyarham AR Tompel mahu Astro menghentikan terus tayangan telefilem Saloma di saluran Astro First kerana 29 babak membabitkan Tompel adalah tidak benar.

  • TV3 pilih Mas Idayu kerana kredibiliti

    2014/10/10 | 00:35:33 AM

    Kuala Lumpur: Stesen televisyen TV3 pada semalam menegaskan penyanyi dangdut Mas Idayu adalah antara yang dipilih untuk mengendalikan program Mentor Legend kerana kelayakan dan kredibilitinya sebagai penghibur versatil.

  • Rita mengaku tak pernah tuntut cerai

    2014/10/10 | 00:35:33 AM

    Shah Alam: Pelakon Rita Rudaini memberitahu Mahkamah Tinggi Syariah, di sini, semalam, dia tidak pernah meminta cerai dari bekas suaminya, ketua pasukan Harimau Malaya, Mohd Aidil Zafuan Abd Razak.

  • Beri sinar pesta cahaya

    2014/10/10 | 00:35:33 AM

    Kapar: Sebagai tanda keprihatinan, Harian Metro sekali lagi menganjurkan Program Titipan Kasih Harian Metro (TKHM) Khas Deepavali sempena sambutan pesta cahaya dalam kalangan penganut Hindu.

  • Wariskan ekonomi kukuh

    2014/10/10 | 00:35:33 AM

    Kuala Lumpur: Perdana Menteri Datuk Seri Najib Razak menegaskan mengenai pentingnya langkah berterusan untuk mengurangkan defisit kerajaan bagi memastikan negara mencapai bajet seimbang menjelang 2020.

  • Fokus langkah pengurangan defisit sehingga 2020

    2014/10/10 | 00:35:33 AM

    Kuala Lumpur: Pengurangan defisit kerajaan adalah tindakan yang perlu diambil kerajaan menerusi pelbagai langkah termasuk penstukturan belanjawan negara setiap tahun.

  • Perlu peruntukan RM40 bilion

    2014/10/10 | 00:35:33 AM

    Melaka: Kementerian Kesihatan mengharapkan pertambahan peruntukan lebih besar diterima dalam pembentangan Bajet 2015 yang diumumkan hari ini bagi membolehkan kementerian menambah baik kemudahan hospital sedia ada.

  • PBT patut bantu Skuad Taktikal Khas 3

    2014/10/10 | 00:35:32 AM

    Kuala Lumpur: Pembentukan pasukan polis khas untuk membanteras kegiatan judi, maksiat dan kongsi gelap yang dikenali Skuad Taktikal Khas 3 pada Disember ini perlu mendapat kerjasama pihak berkuasa tempatan (PBT) dan syarikat pembekal tenaga elektrik di negara ini.

  • ‘Man rumah kita terbakar’

    2014/10/10 | 00:35:32 AM

    Bagan Serai: “Man, bangun, gerak adik dan kawan, rumah kita terbakar,” demikian jeritan seorang ibu yang menyelamatkan nyawa tiga anak serta seorang rakan anaknya yang sedang tidur di dalam rumah mereka di Kampung Tebuk Panchur, Gunung Semanggol, di sini, kelmarin.

  • Senyum puas hulur bakti

    2014/10/10 | 00:35:32 AM

    Makkah: Selain khidmat terbaik dilakukan oleh petugas Tabung Haji (TH), peranan jemaah haji yang bernaung di bawah jenama Sahabat TH, turut memainkan peranan bagi membantu jemaah di hotel penginapan sehingga ke operasi Masya’ir (wukuf di Arafah, Muzdalifah dan Mina), baru-baru ini.

  • Paksa isteri khayal

    2014/10/10 | 00:35:32 AM

    Kota Bharu: Bahana bersuamikan seorang penagih dadah, seorang wanita berusia 24 tahun kini terpaksa menjalani rawatan intensif di sebuah hospital di sini termasuk bagi menangani kemurungan dihadapi selepas dipaksa mengambil dadah.

  • Mudarat arak bukan sekadar mabuk

    2014/10/10 | 00:35:31 AM

    “Perkara yang dilaranglah yang lebih gemar dicari manusia”. Itu antara petikan bait yang ada dalam sebuah syair pujangga Arab, sekali gus memberikan gambaran kasar mengapa sebahagian daripada kalangan manusia yang hidup daripada zaman dulu hingga kini amat gemar melanggar dan melakukan sesuatu di luar batasan undang-undang dan agama.

  • Tak patut sewa dewan pada PATI

    2014/10/10 | 00:35:31 AM

    Bukan seorang dua tetapi lebih 100 pendatang asing pelbagai negara diperiksa Jabatan Imigresen Negeri Sembilan (JIMNS) minggu lalu dan secara khusus di Kampung LBJ, Labu, Negeri Sembilan.

  • ‘Talqin’, ‘ta’wid’ didik kanak-kanak

    2014/10/10 | 00:35:31 AM

    Rasulullah SAW adalah teladan utama dalam kehidupan. Pendidikan melalui teladan adalah antara cara paling berkesan dalam membentuk anak. Lantaran itu, Allah mengutuskan Nabi Muhammad SAW untuk menjadi ‘qudwah’ ataupun ikutan yang terbaik bagi setiap Muslim.

  • ‘Berakhirlah perjuangan kami’

    2014/10/10 | 00:35:29 AM

    Kuantan: “Berakhirlah perjuangan dan penantian kami,” kata seorang murid tahun enam Sekolah Kebangsaan (SK) Tunku Azizah, Indera Mahkota, di sini, Muhammad Mirza Mikhail Mohd Mahathir, 12, sebaik selesai menjawab peperiksaan ulangan Ujian Pencapaian Sekolah Rendah (UPSR) kertas Matematik pagi semalam.

  • Keputusan UPSR dijangka lewat

    2014/10/10 | 00:35:29 AM

    Seremban: Keputusan Ujian Pencapaian Sekolah Rendah (UPSR) 2014 dijangka diumumkan lewat iaitu pada 26 November depan berikutan ujian ulangan bagi empat subjek Bahasa Inggeris, Sains, Matematik dan Bahasa Tamil.

  • Gelap mata ditawar gaji RM1,200

    Gelap mata ditawar gaji RM1,200

    2014/10/09 | 01:08:00 AM

    Kajang: Tawaran gaji antara RM1,000 hingga RM1,200 dipercayai menjadi penyebab ramai warga asing memilih bekerja di premis judi haram walaupun sedar risiko ditahan pihak berkuasa.

  • Rentung bersama

    2014/10/09 | 01:07:59 AM

    Pekan: “Tiba-tiba, saya terdengar bunyi dentuman sebelum melihat sebuah kereta terperosok di depan bas yang saya pandu,” kata Johar Shokin, 40, yang terbabit dalam kemalangan di Kilometer 16 Jalan Pekan-Rompin, Nenasi, di sini, menyebabkan sepasang suami isteri rentung, awal pagi semalam.

  • Suami, dua anak cedera

    2014/10/09 | 01:07:58 AM

    Trolak: Seorang wanita maut manakala tiga lagi cedera apabila kenderaan pelbagai guna (MPV) yang dinaiki tujuh beranak merempuh belakang sebuah treler dalam kejadian di Kilometer 366.8, Lebuhraya PLUS berhampiran Sungkai, di sini, awal pagi semalam.

  • Kali pertama tak sempat rakam gambar bersama

    2014/10/09 | 01:07:58 AM

    Kangar: “Setiap kali tiba Aidiladha, kebiasaannya kami sekeluarga akan bergambar beramai-ramai, namun kali ini kami tidak berkesempatan untuk melakukannya seolah-olah memberi satu petanda,” kata Wan Idris Wan Hamid, 49, abang kepada Wan Markiah, 35, yang maut selepas kenderaan pelbagai guna (MPV) dinaiki bersama suami, Mohd Zahir Abd Rahman@Dahman, 41, bersama lima anak mereka terbabit dalam kemalangan dengan sebuah treler, awal pagi semalam.

  • Kecoh monyet di dada Emma

    2014/10/09 | 01:07:57 AM

    Kuala Lumpur: “Takkanlah pasal monyet pun nak jadi satu masalah? Itu kan binatang, bukannya orang! Kenapalah ramai sangat orang berfikiran kotor dan lucah di luar sana,” jawab pelakon Emma Maembong apabila gambarnya bersama anak monyet peliharaannya mengundang maklum balas berunsur seksual daripada sebahagian peminat di laman sosial, semalam.

  • Bukan sendiri mengaku legenda

    2014/10/09 | 01:07:56 AM

    Kuala Lumpur: “Kalau saya yang panggil diri sendiri legenda, lainlah cerita. Ini bukan saya yang panggil pun, itu hanya tajuk saja. Kenapa nak pertikaikan?” soal penyanyi dangdut popular, Mas Idayu Mesnun berhubung pertikaian segelintir pihak dalaman industri hiburan terhadap kelayakannya mendapat gelaran ‘legenda’ dan menjadi mentor dalam program Mentor Legend (TV3).

  • Elaine Daly kahwin 4 Disember ini

    2014/10/09 | 01:07:56 AM

    Kuala Lumpur: Pelakon dan pengacara popular Elaine Daly, 38, bakal menamatkan zaman bujangnya dengan doktor yang berasal dari Afrika Selatan, Nick Boden, 38, pada 4 Disember ini.

  • Suapan popiah sambut suami dilambung ombak pulang

    2014/10/09 | 01:07:55 AM

    Kota Kinabalu: “Sebaik dia (Azri) tiba di pangkalan, saya menyuapkan kuih popiah bagi mengalas perutnya selepas hampir tiga hari bertarung dengan ombak besar,” kata Leftenan Komander Fazilah Makun, isteri Leftenan Azri Bakar yang selamat tiba di pangkalan Tentera Laut Diraja Malaysia (TLDM) di Sepanggar petang semalam.

  • Usaha apung 120 batu nautika

    2014/10/09 | 01:07:54 AM

    Kota Kinabalu: Walaupun letih dilambung ombak sejak Ahad lalu, lima kru termasuk seorang pegawai Tentera Laut Diraja Malaysia (TLDM) berusaha keras mengapungkan CB204 sejauh lebih 120 batu nautika sebelum selamat tiba di Pangkalan Wilayah 2 TLDM Teluk Sepanggar, dekat sini, semalam.

  • Misi paling sukar

    2014/10/09 | 01:07:54 AM

    Kota Kinabalu: Pegawai Pemerintah KD Ganas Leftenan Komander Mohd Fakhrul Azizi Che Nah tidak dapat menggambarkan rasa lega dan gembira dengan kejayaan pihaknya dalam operasi menyelamat serta menunda bot tempur CB204 sejak beberapa hari lalu.

  • Tubuh jawatankuasa siasatan khas

    2014/10/09 | 01:07:53 AM

    Kota Kinabalu: Satu jawatankuasa siasatan khas ditubuh bagi mengkaji punca bot tempur CB204 milik Tentera Laut Diraja Malaysia (TLDM) hilang di perairan Pulau Mengalum, 30 batu nautika dari sini, Ahad lalu.

  • Khabar anak lemas

    2014/10/09 | 01:07:53 AM

    Sibu: “Saya menggigil sebaik menerima panggilan memberitahu anak lemas,” kata Kisi Benyau, 29, ibu Audery Walter, 10, yang lemas bersama rakannya Nur Syazwanawi Izzati Mohd Salim, 12, di Sungai Pasai Bon, berhampiran sebuah kem tentera di Batu 14, Jalan Oya, di sini, kelmarin.

  • Maut cari sagu

    2014/10/09 | 01:07:52 AM

    Penampang: Meskipun banjir di daerah ini semakin pulih, namun bencana itu meragut nyawa seorang lelaki warga asing yang dipercayai terjatuh ke dalam sungai di Kampung Limbanak di sini, semalam.

  • Calon UPSR kandas tetap jawap periksa

    2014/10/09 | 01:07:52 AM

    Nilai: Seramai 13 murid yang terjejas akibat banjir di Penampang, Sabah akan tetap menduduki Ujian Pencapaian Sekolah Rendah (UPSR) ulangan hari ini berikutan mereka ditempatkan di pusat penginapan berhampiran sekolah.

  • Lelaki ditahan kes kebakaran

    2014/10/09 | 01:07:51 AM

    Kuala Lumpur: Seorang lelaki berusia 22 tahun ditahan selepas dipercayai terbabit dalam kes kebakaran sebuah premis menjual kereta import terpakai di Batu 4, Jalan Ipoh, di sini, awal pagi Isnin lalu.

  • Tauke stesen minyak rugi RM110,000 disamun 3 lelaki

    2014/10/09 | 01:07:50 AM

    Seorang pengusaha stesen minyak kerugian RM110,000 selepas disamun tiga lelaki bersenjatakan parang di Taman Eng Ann, Klang, dekat sini, kelmarin.

  • Hulur RM5,000

    2014/10/09 | 01:07:50 AM

    Chukai: Rayuan jawatankuasa Surau Al-Jihadi di Kampung Paya Berenjut, dekat sini, agar orang ramai menghulurkan bantuan bagi membaiki dan menaik taraf rumah ibadat itu demi keselesaan penduduk setempat mendapat perhatian Harian Metro.

  • Pulang dada kosong

    2014/10/09 | 01:07:49 AM

    Sepang: “Saya langsung tidak sempat mengikuti sebarang kelas dan kuliah agama di universiti sejak tiba di Yaman sebulan yang lalu,” kata Mohd Saufi Abdul Rahman, 18, salah seorang pelajar Malaysia di Yaman yang diarahkan pulang ke tanah air akibat pergolakan politik di negara berkenaan.

  • FGV agih 24 lembu kepada anak yatim

    2014/10/09 | 01:07:49 AM

    Kuala Lumpur: Bagi memeriahkan lagi suasana AidilAdha, FELDA Global Ventures Holdings Berhad (FGV) mengorbankan sebanyak 24 ekor lembu sebelum diagihkan kepada anak yatim dan golongan memerlukan pada Program Korban Perdana 2014, di sini, semalam.

  • 781 terima darjah, pingat kebesaran Melaka

    2014/10/09 | 01:07:48 AM

    Melaka: Menteri Pertahanan Datuk Seri Hishammuddin Hussein mengetuai senarai 781 penerima darjah, bintang dan pingat kebesaran negeri sempena hari jadi Yang di-Pertua Negeri Tun Mohd Khalil Yaakob ke-76, esok.

  • Kaji kuota haji

    2014/10/09 | 01:07:48 AM

    Sepang: Kerajaan Arab Saudi bersedia untuk menimbang semula kuota jemaah haji setiap negara Islam termasuk Malaysia sejurus selesai proses naik taraf dan pembangunan serta pembesaran Masjidil Haram.

  • Tiada kes MER-CoV dicatat musim ini

    2014/10/09 | 01:07:48 AM

    Makkah: Musim haji tahun ini mencatatkan penurunan 30,686 kali jemaah haji Malaysia yang mendapatkan rawatan di klinik atau pusat perubatan Tabung Haji (TH) berbanding 50,532 kali jemaah pada musim haji tahun lalu.

  • Ancaman IS bergerak pantas

    2014/10/09 | 01:07:47 AM

    Kuala Lumpur: Malaysia tidak memandang ringan terhadap kumpulan Negara Islam (IS) malah sentiasa bersedia menghadapi sebarang kemungkinan daripada kumpulan berkenaan di negara ini.

  • Menggigil kali pertama genggam M16

    2014/10/09 | 01:07:47 AM

    Kuala Lumpur: “Pertama kali memegang raifal M16, saya menggigil ketakutan namun kerana minat, saya gagahkan diri dan selepas beberapa tahun menyertai AW (Askar Wataniah) kumpulan saya yang turut dianggotai lima ahli mendapat tempat naib johan dalam satu pertandingan menembak,” kata Koperal Nasriyah Aziz, 36, dari 50 Rejimen Askar Jurutera Diraja (AW).

  • PDRM sokong tubuh Skuad Taktikal Khas 3

    2014/10/09 | 01:07:47 AM

    Shah Alam: Polis Diraja Malaysia (PDRM) menyambut baik cadangan Menteri Dalam Negeri Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi untuk membentuk pasukan khas membanteras kegiatan judi, maksiat dan kongsi gelap.

  • Risiko nikah sindiket

    2014/10/09 | 01:07:46 AM

    Akhir-akhir ini semakin banyak ejen nikah sindiket wujud. Hasil pemantauan di Internet, ejen berkenaan menawarkan pakej perkahwinan semurah RM1,000 hingga RM3,000 di wilayah Selatan Thai seperti di Songkhla, Narathiwat, Yala dan Pattani. Antara pakej itu penginapan di hotel, pengangkutan, beli-belah selepas bernikah, dapat surat nikah daripada majlis agama dan Konsulat Malaysia dalam masa sehari dan macam-macam lagi.

  • Super Mokh simbol jati diri Malaysia

    2014/10/09 | 01:07:46 AM

    Ruang penonton Istana Budaya hampir penuh ketika menyaksikan teater berjodol ‘Super Mokh, Sebuah Muzikal’ arahan Harith Iskandar dan Hans Isaac. Teater yang dipentaskan dari 8 hingga 21 September itu membariskan bintang ternama antaranya Maya Karin, Awie, Douglas Lim dan Rashidi Ishak.

  • Subur sifat syukur dalam jiwa anak

    2014/10/09 | 01:07:45 AM

    Firman Allah dalam surah Ibrahim, ayat 152 bermaksud: “Oleh itu, ingatlah kamu kepada-Ku supaya Aku membalas kamu dengan kebaikan; dan bersyukurlah kamu kepada-Ku dan janganlah kamu kufur.”

  • Buru ‘posmen’ kaki ragut

    2014/10/09 | 01:07:45 AM

    Subang Jaya: Menggunakan taktik menyamar sebagai posmen, lengkap dengan seragam dan motosikal, seorang lelaki kini menjadi buruan polis selepas disyaki terbabit sekurang-kurang tiga kes ragut sekitar daerah ini, membabitkan kerugian RM20,000.

  • Rebah peluru tembus leher

    2014/10/09 | 01:07:44 AM

    Butterworth: Seorang lelaki rebah selepas lehernya ditembusi sebutir peluru akibat ditembak penyerang tidak dikenali dalam kejadian di Jalan Perusahaan Sungai Lokan, di sini, semalam.

  • ‘Itu tidak benar’

    2014/10/09 | 01:07:44 AM

    Kuala Lumpur: Ketua Pembangkang Datuk Seri Anwar Ibrahim menafikan ada kejadian liwat berlaku antaranya dengan bekas pembantu, Mohd Saiful Bukhari Azlan, enam tahun lalu.

  • Jurujual didakwa keluar RM31,420 milik wanita

    2014/10/09 | 01:07:43 AM

    Kuala Lumpur: Seorang jurujual telefon bimbit dihadapkan ke Mahkamah Majistret di sini semalam atas tuduhan mengeluarkan wang tunai bukan miliknya RM31,420 di mesin pengeluaran wang automatik (ATM) di Kepong, tahun lalu.

  • Pasangan diikat dua penjenayah

    2014/10/09 | 01:07:43 AM

    Kajang: Seorang wanita berhadapan detik cemas apabila kediamannya dimasuki dua penjenayah dalam kejadian di Kampung Bukit Kundang, Kajang pagi kelmarin.

  • Kawal akses pornografi

    2014/10/09 | 01:07:43 AM

    Kuala Lumpur: Kerajaan akan memperkenalkan peraturan baru bagi mengawal penggunaan gajet dan akses Internet dalam kalangan kanak-kanak di negara ini berikutan tahap keselamatan semakin membimbangkan.

  • 5 bulan huni pusat operasi RELA

    2014/10/09 | 01:07:42 AM

    Seremban: Pasangan suami isteri warga Indonesia masing-masing berusia 44 dan 37 tahun ditahan Jabatan Imigresen Malaysia Negeri Sembilan kerana mendiami pusat operasi Jabatan Sukarelawan Malaysia (RELA) di Kampung Kuala Sawah, Rantau, di sini.

  • Wanita maut dijerut wayar pengecas telefon

    2014/10/09 | 01:07:42 AM

    Nilai: Seorang wanita warga Indonesia ditemui mati dibunuh dengan leher diikat wayar pengecas telefon bimbit di bilik tidurnya, di Flat D Taman Semarak Nilai, di sini, semalam.

  • Tiga cara tawar bidaan

    2014/10/09 | 01:07:42 AM

    Kuala Lumpur: Jabatan Kastam Diraja Malaysia (JKDM) hanya membuat lelongan pelupusan apa juga barang rampasan menerusi Tender Bersepadu Kenderaan Lucuthak Kastam dan hebahan iklan mengenainya hanya dibuat di laman web rasmi jabatan, akhbar utama dan kain rentang di jabatan.

  • 8,800 calon duduki STAM

    2014/10/09 | 01:07:41 AM

    Putrajaya: Seramai 8,800 calon menduduki peperiksaan bertulis Sijil Tinggi Agama Malaysia (STAM) di 118 pusat peperiksaan di seluruh negara mulai 13 hingga 21 Oktober ini.

  • Dana beli tanah kota

    2014/10/09 | 01:07:41 AM

    Kuala Lumpur: Perdana Menteri Datuk Seri Najib Razak memberi reaksi positif terhadap cadangan Kementerian Kesejahteraan Bandar Perumahan dan Kerajaan Tempatan supaya menyediakan peruntukan lebih besar bagi membina lebih banyak rumah Projek Perumahan Rakyat (PPR) dalam Belanjawan 2015 yang akan dibentangkan, esok.

  • Skuad banteras judi mula operasi Disember

    2014/10/09 | 01:07:40 AM

    Kuala Lumpur: “Pasukan khas dikenali sebagai Skuad Taktikal Khas 3 khusus untuk membanteras kegiatan judi, maksiat dan kongsi gelap memulakan operasi Disember ini,” kata Menteri Dalam Negeri Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi.

  • Tubuh JPP tak langgar undang-undang

    2014/10/09 | 01:07:40 AM

    Kuala Lumpur: Penubuhan Jawatankuasa Perwakilan Penduduk (JPP) di 148 kawasan pihak berkuasa tempatan (PBT) di seluruh negara adalah mengikut lunas undang-undang dan cara terbaik untuk mengukuhkan interaksi penduduk dengan kerajaan.

  • Usah lebih-lebih

    2014/10/09 | 01:07:39 AM

    Kuala Lumpur: Jangan keterlaluan! Itu tegas Ahli Jawatankuasa PAS Pusat, Nasrudin Hassan terhadap Setiausaha Agung DAP, Lim Guan Eng yang menuduh PAS sebagai ‘talam dua muka’ mengenai hubungan parti itu dalam pakatan pembangkang.